image

PeyamaKurd - Sedat Peker daha önceden açıkladığı üzere cumartesi öğle saatlerinde 50 tweet atarak vefat eden AKP milletvekili Burhan Kuzu ve Zindaşti ilişkisiyle Aleyna Çakır cinayeti zanlısı Umut Can Uygun’un nasıl serbest kaldığına ilişkin iddialarda bulundu. Peker’in hedefinde Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da vardı. 

Emniyetten içinden el altından bilgiler aldığını dile getiren Peker, eski AKP Milletvekili Burhan Kuzu'nun İranlı uyuşturucu kaçakçısı Naci Şerifi Zindaşti'yle husumetli olan Orhan Ünğan'ın davasını geri alması için kendisiyle iletişime geçtiğini dile getirdi.

Peker, Zindaşti'yi tahliye ettiren Kuzu'nun daha sonra Ünğan ile çalıştığını belirterek Kuzu'nun bazı isimlerin devlet bankalarından kredi alması için aracı olduğunu da söyledi. 

Peker açıklamasında, "Orhan Üngan’ın Bolu Adliyesinde var olan bir davasını kapatmak için Burhan Hoca Bolu Başsavcısıyla görüşmeye gitti. 2020 senesinin temmuz veya ağustos ayında bu görüşme gerçekleşti (Burhan Kuzu’nun HTS kayıtları çıkarıldığında söylediklerimin doğruluğu anlaşılacaktır, ya da…" dedi ve tweet serisine devam etti. 

Sedat Peker'in 50 tweetten oluşturduğu flood ise şu şekilde: