image

PeyamaKurd - Türkiye’de organize suç örgütü lideri olmakla suçlanan Sedat Peker, kendisine yönelik açıklama yapan SADAT (Türkiye merkezli askeri danışmanlık şirketi) kurucusu Adnan Tanrıverdi'ye yanıt verdi.

Peker, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada "Silahlanın' çağrısını yapmam ortak fikirdi, 'oluk oluk kan dökülme çıkışını yapacağından haberdar değildik' diyemezsiniz" dedi.

Tanrıverdi, dün Peker'in kendileriyle olan iddialarıyla ilgili, "Külliyede görevli iken, milli ve manevi değerlerinizin yüksekliğini ileri sürerek, görüşme taleplerinde bulunmuştunuz. Taleplerinizi kabul etmememin, ne kadar isabetli olduğunu bu gün daha iyi anlıyorum. Sizin gibi bir mafya elemanı ile benim ne alakam olabilir" ifadesini kullanmıştı.

Tanrıverdi ayrıca, "Ne yapıyorsak WEB Sitelerimizde Kamuoyumuzla paylaşırız" diyerek "Rusya’nın özel kuvvetleri, ALFA Timleri veya başka özel askeri şirketleri ile her hangi bir ilişki içine girmemiştir" açıklamasını yaptı.

Peker: Askerlerimiz Suriye’de şehit oluyor, siz gelir kaynaklarını çalıyorsunuz!

Sedat Peker, sosyal medya hesabından yaptığı bir dizi paylaşımda, Tanrıverdi'ye yönelik "Ülkede korku iklimi yaratmak için silahlanın çağrısını yapmam ortak fikirdi. Oluk oluk kan dökülme çıkışını yapacağından haberdar değildik diyemezsiniz. O tarihlerin birkaç gün öncesinde yaptığım görüşmelerin HTS kayıtları da ortaya çıkacaktır" ifadelerini kullandı.

Sedat Peker "Suriye’de varsınız. Şanlı askerlerimiz, polislerimiz mücadele veriyor. Onlar sadece maaş alıyor, şehit oluyorlar, siz tüm gelir kaynaklarını çalıyorsunuz. Libya’da varsınız, yine aynısı. 22 küsür ülkeye eğitim verdiğinizi söylemişsiniz" dedi.

Peker açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı:

"Bana suç örgütü lideri diyorsunuz. Madem ben suç örgütü lideriyim, baskı yapmayı bırakın ben de rahat rahat video çekeyim. Ben suç örgütü lideriysem, neden bu kadar korkuyorsunuz? Ayrıca hiç tanışmadığımızı, konuşmadığımızı söylemişsiniz. HTS kayıtları çıkarıldığında…

Biz telefonla konuşmuş muyuz konuşmamış mıyız zaten bu ortaya çıkacaktır. Bunların yok edilmesi zaten mümkün değildir. Ayrıca ben zaten bir yere görüşmeye gitmem. Yapımı herkes bilir."