image

PeyamaKurd - Eski Pakistan Başbakanı İmran Han, erken seçim için destekçileriyle birlikte konvoy oluşturarak 28 Ekim'de başkent İslabamad'a doğru hareket ederken saldırıya uğrayarak yaralanmıştı. Konuya ilişkin açıklamada bulunan Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif, İmran Han'a düzenlenen suikast girişiminde bir parmağı olmadığını belirtti.

Suikast ile ilgili kritik bir açıklamada bulunan Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif, "Bu komplonun bir parçası olduğum kanıtlanırsa istifa edeceğim" sözlerine yer verdi.

İmran Han'ın saldırıyı Başbakan Şahbaz Şerif, İçişleri Bakanı Rana Sanaullah ve Servisler Arası İstihbarat (ISI) Başkan Yardımcısı Tümgeneral Faisal Nasir'in düzenlediğini söylemesinin ardından Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif'ten açıklama geldi.

İmran Han'a düzenlenen suikast girişiminde bir parmağı olmadığını dile getiren Şerif şu ifadeleri kullandı:

"İmran Khan beni, İçişleri Bakanı'nı ve askeri bir yetkiliyi suçladı. Bu komplonun bir parçası olduğum kanıtlanırsa istifa edeceğim. Eğer İmran Khan saldırının arkasında benim olduğuma dair kanıt gösterirse bu koltukta oturmaya devam etme hakkım yok."