image

PeyamaKurd-  Mardin’in Nusaybin ilçesinde sokakta oyun oynayan çocukları havaya ateş açarak kovalayan polisle ilgili Nusaybin Kaymakamlığı’ndan açıklama geldi.

Nusaybin Kaymakamlığı zihinsen engeli çocuğu tartakladığı belirtilen polisin görevden alındığını duyurdu. 

Nusaybin Kaymakamlığı Mardin'in Nusaybin ilçesi Fırat Mahallesi’nde Toplu Konut’ta sokağa çıkma yasağı olduğu sırada evlerinin önünde oyun oynayan çocukları havaya ateş ederek kovalayan polis hakkında açıklama yaptı.

Kaymakamlık açıklamasında olayın 24 Nisan 2020 Pazar yaşandığını belirtirken, görüntülerdeki polisin açığa alındığını duyurdu. 

Kaymakamlık açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

 "24 Nisan Pazar günü ilimizde sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanması sırasında, Nusaybin ilçemiz Fırat Mahallesinde devriye görevi ifa eden ekibimize bir grup tarafından taş atılmıştır. Ekip aracından inen görevli polis memuru taş atan grubu dağıtmak saikiyle havaya 1 el ateş ederek kalabalığı dağıtmak istemiş ancak uygun olmayan ve tasvip edilemeyecek bir şekilde çocukların bulunduğu ortamda havaya ateş açmıştır. Hukuka uygun olmayan bu tutum ve davranışları ile hiyerarşik üstlerine bu konudan bilgi verilmemesi nedenlerine bağlı olarak; Söz konusu Polis memuru hakkında görevden el çektirme tedbiri uygulanarak soruşturma başlatılmış ve soruşturmaya devam edilmektedir"