image

PeyamaKurd - ABD başkanlık seçimlerinin yapılacağı 2024 yılı için Trump'ın yeniden olacağı iddia edildi. New York Post gazetesi, önceki ABD Başkanı Donald Trump'ın 2024'de düzenlenecek olan başkanlık seçimlerine aday olacağını yakında açıklamayı planladığını bildirdi.

ABD Başkanlık seçimlerine ilişkin New York Post gazetesine konuşan Trump'a yakın bir kaynak, eski ABD Başkanı'nın 2024 başkanlık seçimlerine yönelik kampanyasını yakında başlatmayı planladığını ifade etti.

Trump yanlısı kaynak, kampanyanın kasım ayında, Kongre için yapılacak ara seçimlerden önce açıklanabileceği bilgisini paylaşarak, "Duyurunun erken yapılmasıyla ilgili tartışmalar sürüyor, insanlar plan yapıyor. Henüz somut bir şey olmasa da hazırlık yapılıyor" sözlerine yer verdi.

Trump, 2016 seçimlerine yönelik kampanyasını 2015'in haziran ayında başlatmıştı.

Ayrıca seçimlerle ilgili New York Times'ın (NYT) haberine göre Trump, seçimlere katılacağını sosyal ağlardan duyurabileceğini ima etmesi danışmanları arasında şaşkınlığa neden oldu.

Ayrıca NYT haberinde Trump'ın duyuruyu bu ay içinde yapabilme ihtimalinin de bulunduğu ve ekibinin kampanya çalışmalarına şimdiden başladığı vurgulandı.