image

PeyamaKurd - NATO'nun Rusya'ya karşı Ukrayna'ya askeri yardımları sürerken, bu yardımları Yunanistan üzerinden sağladığı ortaya çıktı.

Yunanistan'daki NATO depolarından askeri mühimmat gönderiliyor!

Ukrayna'ya yapılan askeri yardımlara ilişkin Yunanistan’da yayınlanan thestival.gr portalı, ülkenin Batı Makedonya bölgesinde, Kozani yerleşiminin yakınında bulunan NATO’nun depolarından Ukrayna'ya büyük miktarda mühimmat nakledildiğini duyurdu.

Yunan basının yayımladığı habere göre çarşamba gecesi Lefkopigi yerleşiminden, Kozani istikametinde yabancı plakalı 20 tonluk TIR’lardan oluşan bir konvoy geçti.

"Askeri konvoylara Yunan güçleri refakat ediyor"

Habere göre, “Bulgaristan ve Polonya plakalı kamyonlar, NATO’nun Rodiani yakınlarındaki bir deposundan teslim aldıkları mühimmatı bilinmeyen bir yöne taşıyor. Konvoya bir Yunan polis arabası refakat etti ve bunun Ukrayna'ya mühimmat sevkiyatı olma olasılığı yüksek” denildi.

Ayrıca iddiaya göre söz konusu bu bölgede yaşayan yerli sakinlerin 20 ila 25 kamyonun depoların bulunduğu istikamete gittiklerini ve geri döndüklerini anlattıkları, Yunan polisinin ise ayrıntı vermeden mühimmat taşındığını doğruladığı vurgulandı.