image

PeyamaKurd - Dünyanın en zengini olarak bilinen Elon Musk, Ukrayna-Rusya savaşına ilişkin sürekli sosyal medya üzerinden Rus lider Putin'e göndermelerde bulunuyor.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin‘i bir süre önce kafes dövüşüne davet eden Musk, yaptığı paylaşımlarla vitesi son derece artırdı.

Musk'un talebine ilişkin Rus yetkililerden şimdilik bir cevap gelmese de dün akşam saatlerinde ülkenin eski Başbakan Yardımcısı Dmitry Rogozin , Twitter’dan Musk’a ithafen bir şiirden dörtlük paylaştı.

”Elon, tuvaletten çık. Sonra konuşuruz”

Rus siyasetçi Rogozin, Elon Musk tarafından gelen birbiri ardına paylaşımlara ”Elon, tuvaletten çık. Sonra konuşuruz.” şeklinde cevap vererek polemiği sonlandırdı.

Son olarak Elon Musk, Twitter’dan Çeçenistan Cumhurbaşkanı Ramazan Kadirov’un Telegram gönderisinin bir ekran görüntüsünü paylaştı. Kadirov’un Musk’a dövüş eğitimi önerisinde bulunduğu bazı tavsiyelerini içeren paylaşımda şu ifadeler dikkat çekti:

"Elon Musk, size bir tavsiye: Gücünüzü Putin’inkiyle kıyaslamayın. Tamamen farklı iki liglerdesiniz. Sen bir Twitter kullanıcısı ve iş adamı olarak boks ringinin kırmızı köşede, politikacı ve stratejist olan, Batı ve ABD’ye korku veren Putin mavi köşede öyle mi? Vladimir Putin, seni, çok daha zayıf rakibini öldüresiye döverken oldukça sportmenlik dışı görünecek."

"Putin dövüşmekten korkarsa sadece sol elimi kullanırım"

Çeçenistan Cumhurbaşkanı Ramazan Kadirov’a bir göndermede bulunan Elon Musk, "Teklifiniz için teşekkür ederim, ancak böyle mükemmel bir eğitim bana çok fazla avantaj sağlar. Putin dövüşmekten korkarsa sadece sol elimi kullanırım. Hatta solak bile değilim" dedi.