image

PeyamaKurd - Türkiye Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) ev sahipliğinde CIA ile Rusya Dış İstihbarat Servisi (SVR) arasında üst düzey görüşme yapıldı. Görüşmeye ilişkin açıklamada bulunan Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Ankara’da gerçekleşen CIA ile Rusya Dış İstihbarat Servisi (SVR) arasındaki görüşmenin ABD’nin isteğiyle yapıldığını ifade etti.

Rus haber ajanslarına açıklamada bulunan Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, CIA Direktörü Bill Burns ve SVR Başkanı Sergey Narışkin görüşmesinin, MİT'in ev sahipliğinde Ankara'da gerçekleştiğini dile getirdi.

Kremlin Sözcüsü Peskov, görüşmenin içeriğine dair bilgi paylaşmayacağına işaret ederek, “Böyle bir müzakere gerçekten gerçekleştirildi. Müzakereler, ABD tarafının inisiyatifiyle yapıldı" ifadesini kullandı.

Diğer taraftan Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyinden adının açıklanmasını istemeyen bir yetkili ise, Rusya ile özellikle nükleer risk ve stratejik istikrara yönelik risklerin yönetilmesi konusunda Rusya ile iletişim kanallarının açık olduğunu dile getirdi.