image

Serêkaniyê'nin batısındaki Til Xelef’in güneydoğusundaki Abu Hacar yerleşim merkezinde sabahın erken saatlerinden bu yana şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Çatışmalarda şu ana dek 44 ÖSO teröristi ölüdürüldü. Çok sayıda kayıp veren teröristler Türkiye sınırındaki Ceylanpınar'a geri çekildiler.

Til Xelef bölgesinin birçok alanında çıkan çatışmalarda Türk ordusu tarafından desteklenen çeteci ÖSO teröristlerinin kente girme girişimlerine Kürt güçleri yoğun ateşle karşılık verdi. İşgal girişiminde başarısız olarak çekilen ÖSO çetecilerinden 19 terörist öldürüldü.

Kürt güçleri, Serêkaniyê şehrinin doğusundaki sanayi bölgesinde gerçekleştirdikleri ani bir saldırı sonucunda bölgedeki ÖSO teröristlerini geri çekilmeye zorladı. Çok sayıda ölü ve yaralı vererek geri çekilen ÖSO teröristlerine ait 9 cenaze Kürt güçler tarafından ele geçirildi.

Serêkaniyê'nin doğusundaki Serêkaniyê-Dirbêsiyê yolunu kesmek ve şehri kuşatmak isteyen ÖSO teröristleri ile Kürt güçler arasında dün geceden bu yana devam eden çatışmalarda 16 ÖSO teröristi öldürüldü.

Til Xelef’in batısı ile kentin doğusundaki Mezrê cephelerinde gece başlayan çatışmalar ise şiddetini arttırarak devam ediyor. Yoğun topçu bombardımanı desteğinde ilerlemeye çalışan ÖSO teröristleri birkaç saldırı girişiminde bulunmalarına rağmen başarısız olarak geri çekildiler.

Mezre cephesinde ağır kayıplar vererek geri çekilen ÖSO teröristleri ölülerini ve yaralılarını alarak Ceylanpınar'a götürüyor. Ölü ve yaralı teröristlerin nakledildiği Ceylanpınar’da ambulans sesleri şehirde sıkça duyulmaya başladı.

Bu arada dün kaybedildiği ve ÖSO teröristlerinin eline geçtiği bildirilen Yabsah köyü ise yeniden Kürt güçlerin denetimine girdi. Yabsah köyüne yönelik gece başlatılan karşı saldırı başarılı olurken, bölgede üslenmeye çalışan ÖSO teröristleri ise kaçarak Türkiye’ye sığındı.