image

PeyamaKurd - Terör örgütü IŞİD’le mücadele amacıyla Uluslararası Koalisyon bünyesinde kurulan Birleşik Ortak Görev Gücü-Doğal Kararlılık Harekatı (CJTF-OIR) Sözcüsü Albay Myles B. Caggins, Twitter hesabından Kürtçe paylaşımda bulundu. 

Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan CJTF-OIR Sözcüsü Albay Myles B. Caggins, Demokratik Suriye Güçleri (DSG) sözcüleri Mustafa Bali ve Kino Gabriel ile bir araya geldi. 

Paylaşımda Kürtçe açıklama yapan Caggins, Mustafa Bali ve Kino Gabriel’i etiketleyerek, “IŞİD’in yok edilmesine dair görevleri ve ortaklığımızı görüşmemiz bizim için mutluluk vericiydi. Aynı zamanda Kamışlo’da bugün katledilen sivillerin acılarını paylaşıyoruz” sözlerine yer verdi. 

Toplantı sonrası düzenlenen DSG sözcüleriyle ortak basın açıklamasında konuşan Caggins, Uluslararası Koalisyon’un IŞİD bitene kadar DSG ile çalışmayı sürdüreceğini duyurdu. 

Koalisyon yetkilisi Caggins, Uluslararası Koalisyon’un IŞİD’le mücadele için DSG ile ittifak kurduğunu ve IŞİD bitene kadar DSG ile birlikte örgüte karşı mücadele edeceklerini dile getirdi. 

Terör örgütü IŞİD’in ideolojik olarak sona ermesini istediklerini kaydeden Caggins, Derik’ten Deyr ez-Zor’a kadar DSG ile birlikte IŞİD’e karşı birlikte mücadele ettiklerini kaydetti. 

Öte yandan açıklamada bulunan DSG Sözcüsü Mustafa Bali ise, IŞİD’lilerin tutuklu olduğu hapishanelerde 60 farklı ülke vatandaşı teröristin bulunduğunu ve ABD ile birlikte diğer ülkelerden de destek beklediklerini belirtti.