image

PeyamaKurd - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı bir programda gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, son dönemlerde Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri arasında (BAE) ilişkilerin yeniden başlama nedeninin, organize suç örgütü lideri Sedat Peker olduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu Ankara’nın BAE ile yeniden görüşmelere başlaması konusuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Sedat Peker yüzünden. Erdoğan’ın söylemediği laf kalmadı, onların da bize söylemediği laf kalmadı. Sedat Peker malum açıklamalar yapıyordu. İşin içinde olduğu için isim, yer, zaman veriyor. Aksi olsaydı kanıtlayan deliller olurdu.”

Rüşvet alan bakanlar Yüce Divan’a gitmeliydi!

Kılıçdaroğlu, 17-25 Aralık soruşturmasında ismi geçen 4 bakandan biri olan eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın açıklamalarına dikkat çekerek, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın rüşvet alan 4 bakanı Yüce Divan'a gönderirse kendisinin de yargılanacağı konusunda tehdit edildiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu açıklamasında Erdoğan Bayraktar’ın daha önce de benzer açıklamalar yaptığını ve olayın Yüce Divan'a gitmesi gerekirken göndermediklerini belirtti.

Bayraktar’ın yaptığı son açıklamalara vurgu yapan CHP lideri, “Bir internet sitesinde yapılan söyleşiden sonra olay büyüdü. Söylediği yıllar önce söylediğinden farklı değil. Rüşvet var ortada. Olayın gündeme gelmesi Erdoğan'ın hala sessizliğini koruması. Cemil Çiçek'in "Evet onların Yüce Divan'a gitmesi gerekirdi" demesi doğru bir ifade” dedi.

Kılıçdaroğlu bu konu üzerinden Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’a suçlamalarda bulunarak, “Gönderemediler Yüce Divan'a. Çünkü gönderirsen işin ucu sana gidecek tehdidi yapıldı ben biliyorum. Bir ülkenin bir numaralı insanı eğer mal varlığı dolayısıyla tehdit ediliyorsa, o kişi o ülke için beka sorunudur” diye konuştu.