image

PeyamaKurd - Kılıçdaroğlu, yurttaşın yaşadığı ekonomik sorunlarına işaret eden Kılıçdaroğlu, "Size söz veriyorum; hiçbir fakir ailenin elektriği, suyu, doğalgazı kesilmeyecek" dedi. 

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, "Aile Destekleri Sigortası Buluşması"nda konuştu.

Konuşmasına, yaşanan ekonomik problemlerin farkında olduklarını ve çözümü için çalışacaklarını söyleyerek başlayan Kılıçdaroğlu, "Benim sözüm var, hiçbir kadını bir erkeğe muhtaç etmeyeceğim.Size söz veriyorum; hiçbir fakir ailenin elektriği, suyu, doğalgazı kesilmeyecek" dedi. 

Kemal Kılıçdaroğlu şöyle devam etti: 

“Hangi sosyal devlette gelirin yarısı kiraya gider? Bütün dünya çözüm üretmiş. Adına sosyal destek programı diyorlar. Geliri olan ya da düşük gelirli kadınlara para yatırır. O kadın gider bankadan emekli gibi parasını çeker. Ve o ailenin bu parayı aldığını kimse bilmez. Devlet vatandaşının onurunu korumuş olur. Allah nasip ederse bütün Türkiye’de bunu yapmak istiyoruz.

Benim saraylarda oturmak gibi bir derdim yok. Sizin gibi yaşayacağım ve sizin sorunlarınızı çözeceğim. Ben sizin sorunlarınızı çözmezsem niye siyaset yapıyorum? Sizin çocuklarınız yatağa aç giriyorsa ben niye siyaset yapıyorum? Benim bir sözüm var; hiçbir kadını bir erkeğe muhtaç etmeyeceğim. Size söz veriyorum; hiçbir fakir ailenin elektriği, suyu, doğal gazı kesilmeyecek."