image

PeyamaKurd - 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimlerinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ile bir toplantı gerçekleştirdi. Tartışmalı geçtiği ileri sürülen toplantıda konuşan Kılıçdaroğlu, "Yerel seçimlere odaklanmak yerine birbirimizle uğraşırsak her şeyi AKP’ye teslim ederiz” ifadesini kullandığı belirtildi.

Söz konusu uzun süreceği görülen tartışmada CHP'nin, 24 Haziran'daki çifte seçimde cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'den yüzde 8 oranında bir oy düşük almasıyla başladığı ifade ediliyor.

Türkiye’de ulusal gazetelerden birinin yaptığı habere göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal ve iktidara yakın bazı kalemlerin 'CHP’nin bu yazı parti içi meselelerle geçirmesini istediğini' belirterek, “CHP bu oyuna düşmemeli. Muharrem İnce de bu oyuna düşmeyecektir. Var gücümüzle yerel seçimlere asılmalıyız. AKP kan kaybediyor. Yerel seçimlere odaklanmak yerine birbirimizle uğraşırsak her şeyi AKP’ye teslim ederiz” şeklinde konuştuğu ileri sürüldü.

CHP’nin MYK toplantısında seçim sonuçlarının detayları masaya yatırıldı. Oy oranı azalan ve az oy alınan illerde eksikliklerin tespiti için detaylı analiz yapılması kararı alındı. Kulislerde ise Kılıçdaroğlu ile İnce’nin telefon görüşmesi yaptığı belirtilirken, parti kaynakları bu görüşmeyi ya da içeriği hakkında net bir bilgi vermediği belirtildi.