image

PeyamaKurd - CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, evinin salonunda çektiği videoda erken seçim çağrısı yaptı.

Kılıçdaroğlu çektiği videoda, “Ülkemiz iktidarın mafya ve çetelerle giriştiği magazinsel ilişkilerin elinde can çekişiyor. Her yerde erken seçim isteyeceğim. Başka çarem kalmadı” ifadesini kullandı.

“Yalvarıyorum bu haramzadelerin sofrasına oturmayın”

Resmi Twitter hasebından videoyu paylaşan Kılıçdaroğlu, "Bu haramzadelerin sofrasına oturmayı reddedin, selamı sabahı kesin" dedi.

Kendisini en çok endişelendiren durumun “gençler” olduğuna dikkat çeken Kılıçdaroğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Ülkemiz hasta ve bu hastalık Kovid değil, Kovid geçer, Kovid'in aşısı var. Ama bu ülkeyi içeriden yiyen kangrenle ilgili ne yapacağız? Bu güzel ülkenin, onu ayakta yutan erdemleri var. Bu kangren onları yok etmek üzere... İyi bir anne, iyi bir baba, iyi bir eş, iyi hısım, akraba olmanın erdemleri bunlar. Ülkemiz iktidardaki partinin, mafya ve çetelerle giriştiği magazinsel ilişkilerin elinde can çekişiyor. Beni en çok endişelendiren genç evlatlarımız... Önce geçlerimizi işsiz bıraktılar şimdi de gayrimeşruluğun magazinine maruz bırakıyorlar.”

CHP lideri “seçim hemen seçim” vurgusu yaparak şu ifadeleri kullandı:

“Bu ortaya dökülen pislikler, yarın genç evlatlarımızı baştan çıkarabilir, evlatlarımızı yozlaştırabilir, kriminalize edebilir. Bunun karşısında güçlü ve dinç durmalıyız. Sizden ricam, yalvarıyorum; bu haramzadelerin sofrasına oturmayı reddedin, selamı sabahı kesin. Türkiye'nin kaderini onlar tayin edemeyecek sevgili halkım, siz edeceksiniz. Makul anneler, makul babalar, ülkenin iyi insanları… Ülkenin geleceğini siz tayin edecek, siz belirleyecekseniz. Ben her yerde erken seçim isteyeceğim, başka çarem kalmadı. Bana katılın! Her yerde bağıracağız; seçim hemen, seçim.”