image

PeyamaKurd- Beyaz Saray Eski Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, bir televizyon programında kendisini, "başka ülkelerde darbe planlamalarına yardımcı olmuş biri" olarak tanımlayarak, dünya gündeminde oturacak bir itiraf yaptı.

John Bolton, CNN televizyonunda katıldığı bir programda kendisinin ülkelerde yapılan darbelere yardımcı olduğunun itiraf etti ancak bu itirafı 2020 Başkanlık seçimlerinin ardından Donald Trump destekçilerinin, Kongre binasına düzenledikleri baskının, "dikkatlice planlanmış bir darbe" olarak nitelendirilmesi ardından yaptığı dikkatlerden kaçmadı.

“Darbe yapmak için zeki olmaya gerek yok”

John Bolton, bu ifadenin doğru olmadığını belirterek, Trump'ın böyle çalışmadığını, bir fikirden başka bir fikre kolay atladığını söyledi.

Sunucunun, "Darbe yapmak için son derece zeki olmaya gerek yok" diye karşılık vermesi üzerine John Bolton'dan darbe itirafı geldi.

Bomba itiraf!

John Bolton, "Burada değil de başka ülkelerde darbe planlamalarına yardımcı olmuş biri olarak buna katılmıyorum. Bu çok çalışma gerektirir. Onun yaptığı bu değildi" yanıtını verdi.