image

PeyamaKurd - Petrol üretimine dair OPEC'in kararı sonrası ABD Başkanı Joe Biden'dan açıklama geldi. Joe Biden, OPEC ve OPEC+ grubunun günlük petrol üretimini kasımdan itibaren 2 milyon varil azaltma kararının hayal kırıklığı yarattığını ve farklı alternatifleri araştırdıklarını ifade etti.

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubunun günlük petrol üretimini kasımdan itibaren 2 milyon varil azaltma kararını değerlendiren ABD Başkanı Joe Biden, söz konusu durumu hayal kırıklığı yarattığını ve farklı alternatifleri araştırdıklarını vurguladı.

New York ve New Jersey eyaletlerine yapacağı ziyaret için Beyaz Saray'dan ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtlayan Biden, petrol üretiminine dair kararı değerlendirdi.

Joe Biden buradaki basın açıklamasında OPEC+ grubunun petrol kararının sorulması üzerine bu kararın kendisinde hayal kırıklığı yarattığına vurgu yaptı.

ABD Başkanı Biden'a Wall Street Journal gazetesinin, "ABD, Venezuela'ya yaptırımları gevşeterek, Amerikan petrol şirketi Chevron'un bu ülkede sondaj yapmasına izin verecek." şeklindeki haberi de anımsatıldı.