image

PeyamaKurd - İsrail ordusu, Suriye’den atılan iki rokete karşılık bazı askeri hedeflere hava saldırısı gerçekleştirdiğini duyurdu. Suriye de 3 askerin öldüğünü, 7 askerin de yaralandığını açıkladı.

İsrail ordusundan tarafından yapılan açıklamada, işgal altındaki 'Golan Tepeleri'nin kuzeyinden gece saatlerinde atılan ve biri İsrail topraklarına düşen iki rokete karşılık Suriye'ye ait bazı askeri hedeflerin savaş uçakları ve saldırı helikopterleriyle vurulduğu' ifade edildi.

Suriye resmi haber ajansı SANA’nın askeri bir kaynağa dayandırarak verdiği haberinde ise, İsrail’in Suriye’nin Kuneytra bölgesini hedef alan saldırısında 3 rejim askeri öldüğü, 7’sinin de yaralandığı belirtildi. 

Açıklamada ayrıca vurulan hedefler, 'iki topçu bataryası, bazı gözetleme ve istihbarat üsleri ile bir SA-1 hava savunma bataryası' şeklinde sıralandı.

Saldırıda Suriye tarafından uçaksavarların ateşlendiği fakat İsrail hava savunma sistemlerinin devreye girmesiyle bunlardan hiçbirinin İsrail tarafına isabet etmediği belirtildi.