image

PeyamaKurd - Paris'te ziyareti kapsamında Fransız LCI kanalına verdiği röportajda bulunan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Ukrayna'ya Demir Kubbe hava savunma sistemini gönderme ihtimalini inceleyeceğini dile getirdi.

Ukrayna-Rusya Savaşı ve İran'a ilişkin açıklamalarda bulunan İsrail Başbakan Netanyahu, "Bunun son bulması için hepimizin rol oynaması gerekiyor" ifadesini kullandı.

Bu savaşta Ukrayna'nın yanında olduklarını dile getiren İsrail Başbakanı şu değerlendirmelerde bulundu:

"(Ukrayna'yı silahlandırma) meselesini ulusal çıkarımız doğrultusunda inceliyoruz, özellikle de İsrail Hava Kuvvetleri ve Rusya Hava Kuvvetleri arasındaki operasyonel yakınlık. (Rusya'nın) uçakları, Suriye hava sahasında faaliyet gösteriyor, bugüne kadar herhangi bir çatışmadan kaçındık. Rusya'yla askeri çatışmayı istemiyoruz. İran'ın bize saldırmak için kullandığı askeri pozisyonları yok etmek için şimdiye kadar Suriye hava sahasını paylaştık."

Netanyahu'dan "Demir Kubbe" sorusuna yanıt!

Ayrıca basın açıklaması sırasında bir gazetecinin, Demir Kubbe hava savunma sistemini Ukrayna'ya göndermeyi düşünüp düşünmediklerine ilişkin sorusuna Netanyahu, "Evet, düşünüyorum" dedi.