image

PeyamaKurd- Terör örgütü IŞİD üyesi Ghassan el-Jamous adlı doktor, işgal altındaki efrin’de doktorluk yapmaya devam ediyor.

Efrin şehir merkezinde bir özel klinik açan terör örgütü IŞİD üyesi ve IŞİD’li teröristlere medikal müdahalede bulunan Ghassan el-Jamous adlı doktor, hiçbir engellemeye maruz kalmadan mesleğine devam ediyor.

Efrin merkezindeki Qanbar Hastanesinde hekimlik görevine devam eden IŞİD’li terörist doktor Ghassan el-Jamous, terör örgütüne biat etmiş ve terör örgütü ile çatışmalara girmişti. Çatışmalarda yaralanan çok sayıda IŞİD teröristini tedavi ettiği bilinen Ghassan el-Jamous adlı doktorun ortopedi alanında uzmanlığı olduğu bildiriliyor.

Çok yakın bir zamana kadar IŞİD içinde bulunan terörist doktorun Suriye'nin doğu bölgesindeki El-Badia ve Deyrezzor’da örgüt adına faaliyetlerde bulunduğu belirtiliyor.

Uluslararası insan hakları örgütleri, Türk hükümetini, 18 Mart 2018'de Türk ordusunun ve silahlı grupların Efrin’i işgali sırasında IŞİD üyelerini kullanmakla suçlamakta.