image

PeyamaKurd - İran devlet televizyonu bugün kimliği belirsiz hackerlar tarafından siber saldırıya uğradı ve televizyonda ‘Hameney’e ölüm’ sloganı yer aldı.

Siber saldırının yapıldığı televizyonda birkaç saniyeliğine İran'da terör örgütü kabul edilen Halkın Mücahitleri Örgütü (HMÖ) liderlerine övgü içerikli görüntü paylaşıldı.

İran Radyo ve Televizyon Kurumu’na (IRIB) bağlı Kanal 1 televizyonunda gün ortası haber bülteninin bitmesinin ardından kanalın canlı yayını kesildi.

"Hamaney’e ölüm" sloganı!

İran muhalefeti Halkın Mücahitleri Örgütü liderleri Mesud Recavi ve eşi Meryem Recavi’nin fotoğrafları ekrana yansırken, erkek sesiyle ‘Recavi’ye selam, Hamaney’e ölüm’ sloganı duyuldu.

İran’ın dini lideri Ali Hamaney’in fotoğrafına kırmızı renk ile çarpı işareti konulduğu da görüldü. Ardından Mesud Recavi’nin eski bir konuşmasından bir bölüm de yayına verildi.

Konuya ilişkin IRIB’den yapılan açıklamada, “Bilinmeyen kişi veya gruplar birkaç dakika önce Radyo ve Televizyon Kurumuna ait bazı kanallara siber saldırıda bulundu” ifadesi kullanıldı.