image

PeyamaKurd - İran Devrim Muhafızları'na bağlı milislerin, Suriye’nin Deyr ez-Zor kenti kırsalının doğusunda İranlıların en büyük buluşma noktası olan mezralardaki uçuşları tespit etmek için bir radar kurduğu bildirildi.

İran Devrim Muhafızları'na bağlı milisler, Deyr ez-Zor kırsalının doğu kesimindeki El-Mayadin şehrinin eteklerinde İranlıların en büyük buluşma noktası olan mezralardaki uçuşları tespit etmek için dün (Pazar) bir radar kurdu.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi kaynaklarına göre İranlı askeri uzmanlar, radarın bölgede kurulmasını ve işletilmesini denetledi.

Mezralar, yüksek olması ve El-Mayadin şehrine ve Fırat'ın doğusundaki Demokratik Suriye Güçleri’nin (DSG) ve Koalisyon güçlerinin etki alanlarına bakması nedeniyle stratejik öneme sahip.

İran Devrim Muhafızları'na bağlı Ebu'l-Fadl el-Abbas milisleri, Deyr ez-Zor kırsalının doğu kesimindeki El-Mayadin kentinin eteklerinde bulunan el-Şibli anıtlarının bulunduğu bölgenin yakınındaki askeri noktalarından iki hafta önce çekilmişti.