image

PeyamaKurd - Uluslararası Kriminal Polis Teşkilatı (Interpol), Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) yaşadığı bilinen Sedat Peker hakkında arama kararı çıkardı.

Edinilen bilgilere göre “Organize suç örgütü lideri” olmakla suçlanan Sedat Peker’e yönelik yürütülen soruşturma ve açılan davalar kapsamında harekete geçen Interpol, Peker hakkında 1 Şubat 2022 itibarıyla 194 üye ülkede kırmızı bültenle arama kararı çıkarttı.

Interpol, Peker hakkındaki kırmızı bülten kararını, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı ve Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'na bildirdi.

Peker, İstanbul Anadolu 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 5 ve Bursa 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 2 ayrı suçtan yargılanıyordu.

Uluslararası Polis Teşkilatı’nın (Interpol) Başkanı Birleşik Arap Emirlikleri'nden (BAE) Ahmed Nasser Al Raisi’nin olması ise ilginç bir ayrıntı.

Sedat Peker'in aylar sonra ilk kez görüntüleri ortaya çıktı

Sosyal medyadan aylardır paylaşım yapmayan Sedat Peker'in ailesi ve çevresindeki korumalarla gezintiye çıktığı bir videosu yayınlandı.

Sedat Peker ve çevresi, BAE'nin 'güvenlik' gerekçesiyle izin vermemesi nedeniyle paylaşım yapmadığını söylerken, eşi Özge Peker ailecek parka gittikleri kısa bir video paylaştı.