image

PeyamaKurd - İngiliz basınına göre Prens Charles'ın Ladin'den milyonluk bağış aldığı iddia edildi. Sunday Times'ın haberinde, İngiltere'de Prens Charles'ın El-Kaide'nin kurucuları arasında yer alan Usame Bin Ladin’in ailesinin, vakfı için yaptığı 1 milyon sterlin tutarındaki bağışı kabul ettiği vurgulandı.

İngiliz Kraliyet tahtının varisi konumunda bulunan Prens Charles'ın ABD askerleri tarafından Pakistan’da 2011 yılında düzenlenen bir operasyonla öldürülen Usame Bin Ladin’in iki üvey kardeşinin 2013 yılında Galler Prensliği Hayır Vakfı (PWCF) için yaptığı 1 milyon sterlinlik bağışı kabul ettiği ifade edildi.

Yayımlanan haberde, Kraliyet Konutu (Clarence House) ve PWCF danışmanlarının olumsuz görüş bildirmesine rağmen bağış işleminin Prens tarafından onaylandığı belirtilirken, bununla birlikte haberin çıkmasının ardından bir açıklama yapan Clarence House, “PWCF tarafından kapsamlı durum tespitinin yapıldığına dair güvence verildiğini” belirterek, “parayı kabul etme kararının vakıf mütevelli heyetine ait olduğunu” dile getirdi.

Yayımlanan açıklamaya göre Clarence House, Dışişleri Bakanlığı gibi diğer yetkili kurumlardan da konu ile ilgili güvence alındığını bildirdi.