image

PeyamaKurd - İngiltere ve Suriye'deki saldırılara yönelik açıklamada bulunan İngiltere Savunma Bakanı Wallace, "Küresel düzeyde, kimyasal veya biyolojik saldırı tehdidinin giderek arttığını düşünüyorum. Suriye gibi ülkelerin kimyasal silahları kendi halkına karşı kullandığını görüyorsunuz" ifadesini kullandı.

Kimyasal ve biyolojik saldırı tehdidinin arttığını dile getiren İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, dünya düzeninin çökmesi nedeniyle devletlerin uzun süredir yerleşik uluslararası kuralları görmezden geldiğini kaydetti.

Times gazetesine açıklamada bulunan Ben Wallace, bazı rejimlerin İngiltere ve Suriye'deki kimyasal saldırılardan sonra rakiplerine karşı bu tür kimyasal maddeleri kullanmanın kabul edilebilir olduğuna inanmaya başladığını kaydetti.

Ben Wallace, internetin kimyasal veya biyolojik silahları araştırmak ve geliştirmek isteyen terörist gruplar ile devletler için "turbo destek" sağladığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

"Küresel düzeyde, kimyasal veya biyolojik saldırı tehdidinin giderek arttığını düşünüyorum. Bu, interneti kullananların ne bilgiler edindiğine bağlı. Suriye gibi ülkelerin kimyasal silahları kendi halkına karşı kullandığını görüyorsunuz. Bu durum, dünya düzeninin bir tür çöküşünde yaşanılan bir şey."