image

PeyamaKurd - Rusya ve İngiltere arasında karşılıklı yaptırımlar nedeniyle gerilim devam ederken, İngiltere'den Kuzey Akım soruşturmasına dair bir açıklama yapıldı.

İngiliz basınından Telegraph'a demeç veren İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, Rusya'nın Kuzey Akım gaz boru hatlarına yönelik sabotajlarla ilgili soruşturmaya katılmasına karşı olduklarını dile getirdi.

Rusya ile yaşanan gerilime dikkat çeken İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace yaptığı değerlendirmede, Rusya'nın Kuzey Akım 1 ve Kuzey Akım 2 doğal gaz boru hatlarına yönelik sabotajlarla ilgili soruşturmaya katılmasına karşı olduklarını kaydetti.

"Rusya'nın yardım teklifini kabul etmeyeceğiz"

Savunma Bakanı Wallace verdiği demeçte, “Her zaman tilkiyi kümesten uzak tutmanın en iyisi olduğunu düşünüyorum” sözlerine yer verdi.

Ayrıca konuya dair açıklamasında, soruşturma sırasında herhangi bir Rus yardımı teklifinin kabul edilmeyeceğine vurgu yapan Wallace, olaylar uluslararası sularda gerçekleştiği için Moskova’nın kendi soruşturmasını yürütebileceğini belirterek, "bunu durdurmak için yapabilecek hiçbir şey yok” dedi.