image

PeyamaKurd - İngiliz Kraliyetinde son günlerde taht kavgaları gündem oldu. İddiaya göre, Kraliçe Elizabeth'in oğlu Prens Andrew'un abisi Charles'a ilişkin harekete geçtiği yazıldı.

Başta İngiliz ve Rus basınında yer alan haberlere göre, Kraliçe 2. Elizabeth'in ikinci oğlu Prens Andrew'un ağabeyi Charles'ın kral olmasını engellemek için 'çok sıkı bir lobi faaliyeti yürüttüğü' ileri sürüldü.

Kraliyet ailesinde komplo iddiaları!

Kraliyet ailesine dair İngiltere Angela Levin tarafından kaleme alınan 'Camilla, Duchess of Cornwall: From Outcast to Queen Consort' (Cornwall Düşesi Camilla: Kimsesizlikten Kraliçeliğe) adlı kitapta, Prens Andrew'un 3. Charles'ın kral olmasını engellemek için komplo kurduğu iddia edildi.

İddialara ilişkin İngiliz basınından The Telegraph gazetesinin yer verdiği kitapta, çocuk istismarcılığından hüküm diyen Jeffrey Epstein ile olan ilişkileri nedeniyle unvanını kaybeden York Dükü Andrew'un Kral 3. Charles ve eşi Camilla ile arasındaki geçen olaylara yer verildi.

"Bunlar karanlık ve tuhaf zamanlardı"

Yayımlanan haberlere göre, kraliçenin ikinci büyük oğlu Prens Andrew'un 'ülkeyi bir şekilde yönetmek' istediği ve annesini de bu fikre ikna etmeye çalıştığı kaydedilen kitapta şu sözlere yer verildi:

"Diana hayattayken, Andrew'un eşi Sarah (York Düşesi) ile olan dostluğu sayesinde Prens Charles'ı bir kenara itmeye çalışmak için Andrew ile birlikte komplo kurdu, böylece Prens Andrew, o zamanlar genç olan Prens William'ın naibi olabilecekti."

Ayrıca 29 Eylül'de kitabın basılması beklenirken eserin sahibi, "Bunlar, paranoyanın gerçeğe dönüştüğü karanlık ve tuhaf zamanlardı" açıklamalara yer verdi.

Kitapta Andrew'un annesi Elizabeth'in ölmesi halinde Charles'ın tahta oturmaması ve tacı William'ın alması umuduyla çok sıkı bir lobi faaliyeti yürüttüğü bilgisi paylaşıldı.