image

PeyamaKurd - İngiltere Genelkurmay Başkanı Sir Patrick Sanders, İngiltere'nin Rusya ile savaşa hazır olması gerektiğini duyurdu.

Sanders, konuya yönelik yapmış olduğu açıklamada, İngiltere'nin "1937 anıyla" k yüz yüze olduğunu ve Rusya'dan gelen tehdidi dikkate alarak "savaşmaya ve kazanmaya" hazır olunmasını talep etti. Rusya'nın işgalini Nazi Almanya’sı ile eş değer tutan Sanders, Rus yayılmacılığını kontrol altında tutmak için özellikle “hızlı hareket etmeye” hazır olunmasına dair ikazda bulundu. 

Sir Patrick, "Savaşta değiliz, ancak hızlı hareket etmeliyiz ki, bölgesel genişlemeyi kontrol altına alamama nedeniyle savaşa sürüklenmeyelim" dedi. 

“Ordu oluşturmak için bir zorunluluk var”

İngiliz Mirror gazetesi birkaç hafta önce, 'Yeni İngiltere Ordusu komutanı askerlere 3. Dünya Savaşı'nda Rusya ile savaşmaya hazır olun' mesajı verdi' başlığı ile yayımladığı haberde Sanders, Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin 'yeni bir güvensizlik çağına' yol açtığına dikkat çekmişti.

Sanders, “Artık müttefiklerimizle birlikte savaşabilecek ve savaşta Rusya'yı yenebilecek bir Ordu oluşturmak için bir zorunluluk var” ifadelerini kullandı.