image

PeyamaKurd - Hakkı Savunanlar Platformu üyeleri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Perşembe günü gerçekleşen ve 25 dakika süren toplantıya, Hakkı Savunanlar Platformu Sözcüsü İlyas Buzgan, gazeteci yazar İlhami Işık, Gazeteci İslam Özkan, Şair Hamid Ömeri, Av. Aysel Aba Kesici ve Kürdoloji Mezunu Leyla Ekinci katıldı.

Toplantıya dair PeyamaKurd’e açıklama yapan platform sözcüsü İlyas Buzgan, toplantının oldukça olumlu bir atmosferde gerçekleştiğini ifade etti.

Buzgan, daha önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptıkları ve Kürdoloji Mezunlarının katıldığı toplantıda sözünü aldıkları  İstanbul Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (İSMEK) bünyesinde Kürtçe kurs açılması talebinin Ekrem İmamoğlu’na tekrar iletildiğini ve kendisinin de net bir şekilde İSMEK bünyesinde Kürtçe kursların açılacağını teyit ettiğini söyledi.

Toplantıda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni devraldıktan sonra İSMEK’te bazı sorunların henüz çözülmediğine dikkat çeken İmamoğlu, platform üyelerine sorunların çözülmesi ile birlikte İSMEK’te Kürtçe kursların açılacağını söyledi.

Buzgan ayrıca, İmamoğlu'nun en kısa zamanda Platformla geniş katılımlı bir toplantı yapılacağını söylediğini de sözlerine ekledi.