image

PeyamaKurd - AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın ağabeyi Celal Yıldız, "yağma ve suç örgütü" kurmaktan 110 yıl ceza verilen akrabaları Mehmet Yıldız ve babası Latif Yıldız'ı 2 milyon TL karşılığında yurtdışına kaçırdığı kaydedildi.

Yerel kaynaklarda yer alan habere göre, AKP'li Yıldız ve ağabeyi Celal Yıldız’ın, Yargıtay’da cezaları onanan akrabaları Mehmet Yıldız ve babası Latif Yıldız'ı para karşılığına yurt dışına kaçırdı.

Urfa'da 14 Haziran 2018'de Şenyaşar ailesinden 3 kişinin yaşamını yitirdiği saldırıyla gündeme gelen AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız ve akrabaları hakkında çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

İbrahim Halil Yıldız'ın aile bireyleri, yargılamanın sürdüğü dönemde haklarında dava açılan akrabalarından dosyaya müdahale etmek için rüşvet aldı. Yıldız ailesi, yargılananların ceza alması nedeniyle bu kez rüşvet veren kişileri gümrük kapısından Bulgaristan'a kaçırdı.

“Suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve yönetme, nitelikli yağma” suçlarından toplam 62 yıl hapis cezası alan Mehmet Yıldız ve “Suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve yönetme, birden fazla kişiyle suç örgütünün oluşturduğu korkutucu güçten yararlanmak suretiyle tehdit” suçlarından toplam 48 yıl hapis cezası alan babası Latif Yıldız bunlardan ikisi.

AKP'li Yıldız, akrabaları olan baba ve oğlu para karşılığında gümrük kapısından Bulgaristan’a geçirdi.

Söz konusu durum, ceza almamak için AKP'li İbrahim Halil Yıldız'ın ağabeyi Celal Yıldız'a 2 milyon TL rüşvet verdiğini iddia eden Mehmet Yıldız tarafından ifşa edildi.

Mehmet Yıldız sanal medyada 2 milyon TL verdiğini söyledi!

Mehmet Yıldız, sanal medya hesabından dosyanın Yargıtay’da onanmaması için vekilin ağabeyi Celal Yıldız’a 2 milyon TL para verdiğini kaydetti. "Mehmet Ağaoğlu" adlı hesaptan paylaşım yapan Mehmet Yıldız, AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız ile yaptığı bir telefon görüşmesinin 34 saniyesini de "tehdit" amaçlı paylaştı.

Mehmet Yıldız, 25 Ekim’de ses kaydını, “Sayın başkanım R. T. Erdoğan'a, Sayın bakanım Süleyman Soylu'ya sesleniyorum. Yol arkadaşlarının makamına, koltuğuna, akrabasına, dostuna karşı makam maddi zaafına yenilen saltanatı abisi (Celal Yıldız) ve vekile (İbrahim Halil Yıldız) kalmasın. Önce 150 bin dolar paramı alarak sonra kimin tarafından yurt dışına kimlerin sayesinden çıktığım konuşma. Para konuşmasını kesmişim. Allah’ım sana havale ediyorum. Taktir ilahi sana kalmış” mesajıyla paylaştı.

Mehmet Yıldız, Erdoğan’a şikayet etti: Paramı da vermediler!

Mehmet Yıldız, 26 Ekim'de yaptığı bir başka paylaşımda ise, milletvekilinin abisinin (Celal Yıldız) kendisi ve babasından (Latif Yıldız) 2 milyon TL aldığını belirterek, “Filan yerlere vereceğiz diye anlaştığı kişilere sadece 200 bin verip diğerini vermediler. Diğerleri de para daha alamadığı için onlarda kızdı dosyamı onayladılar. Hepsinin ismi ve ses kayıtları bende mevcut. Sayın başkanım (Recep Tayip Erdoğan) neden ceza aldığımı resimde paylaştım paramı da vermediler. Başkanım daha çok şeyler anlatmak istiyorum” mesajı paylaştı.