image

PeyamaKurd - Suç örgütü lideri Sedat Peker’in Türkiye gündeminde deprem etkisi yaratan itiraflarının ardından, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin “dava arkadaşım” dediği organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın da ülkeyi terk ettiği iddia edildi.

Çakıcı’nın “piyasadan çekilmesi” yönünde aldığı mesaj sonrası, durum normalleşene kadar yurt dışına çıktığı öne sürüldü.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu yazdığı mektuplarla tehdit eden, soruşturma açılan ve MHP genel başkanı Bahçeli'nin "dava arkadaşım " dediği Çakıcı ile çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

T24 yazarı Tolga Şardan, Çakıcı'nın birileri tarafından 'sus ve piyasadan çekil' denilerek, durum normalleşene kadar Kıbrıs'a gittiğini yazdı.

Şardan konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Resmi kayıtlara göre; Türkiye’nin en kalabalık organize suç örgütünü yönettiği belirtilen Çakıcı, ana vatandan onay çıkıncaya kadar Kıbrıs’ta ikamet etmek zorunda kalacak! Bendeki bilgiler böyle. Tabii, Kıbrıs’ın Türkiye’nin yeraltı dünyası için ne tür önem taşıdığını söylememe gerek yok.”

“Peker’e mektup”

Yazısının devamında Çakıcı’nın cezaevinden çıkar çıkmaz, önce MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi, ardından da beraberinde Eski MHP milletvekili ve emekli asker Engin Alan'ın yanı sıra Susurluk sürecinin önemli isimlerinden Korkut Eken'le birlikte Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'ı Bodrum'daki Yalıkavak Marina'da ziyaret ettiğini hatırlatan Şardan, Çakıcının bir ay önce Sedat Peker’e yazdığı mektubu köşesine ekledi:

Mektupta şu ifadeler kullanılmıştı:

“Yurt içi ve yurtdışında 'Türk'üm, Türkmen'im, devlet benim için her şeydir' diyenlere şunu hatırlatmak isterim. Birileri yanlışı içindeyse Türkiye'nin bekası söz konusu olduğu bu dönemde görevini ifa edenlere söz söylenmemesi gerekir. Kişilerin birbirleri ile özel ilişkileri bile olsa mahremde kalmalı.”

“Şardan: Çakıcı'nın nerede olduğu bilgisine ulaştım”

Ankara ve İstanbul çevrelerinde yaptığı araştırma sonucunda Çakıcı’nın nerede olduğunu bulduğunu belirten Şardan, “Emniyet kaynaklarından elde ettiğim bilgilere göre, birileri Çakıcı'ya 'sus ve piyasadan çekil' demi.

Cezaevinden çıkış süreciyle birlikte kimilerine göre "fazlasıyla piyasada görünen ve dikkat çeken, siyasi polemiklerin ve tartışmaların odağında yer alan" Çakıcı için yeni bir hayat organize ediliyor sanırım” iddiasında bulundu.

“Yeni adresi Kıbrıs”

Şardan yazısının devamında şu iddialarda bulundu:

"Yine edindiğim bilgiye göre; Çakıcı, durum normalleşene kadar bir süre Türkiye sınırları dışında yaşayacak.

Gözlerden ırak kalması sağlanması amacıyla Çakıcı'nın bir nevi zorunlu ikamet olarak da tanımlanabilecek yeni adresi Yavru Vatan(Kıbrıs)!

Büyüteç yayımlandıktan sonra Çakıcı muhtemeldir ki, Ankara veya İstanbul'dan hatta Bodrum'dan da görüntü verebilir. Ama bir detay daha vereyim.

Çakıcı'nın ikamet etmesinin ötesinde işlerini yürütmesinin sağlanması amacıyla Kıbrıs'ta bir ofisi olacak. Öyle ki, tefrişi de bitti ya da bitmek üzere"