image

PeyamaKurd - Cezaevinden çıktıktan sonra sağlık sorunlarının devam ettiğini dile getiren HDP eski milletvekili Sırrı Süreyya Önder açıklamasında, “HDP kongresinde mikrop kaptım” dedi. 

HDP’li eski vekil Önder, cezaevinden çıktıktan sonra kamuoyunun önünde görüntü vermeyerek, sağlık durumuna ilişkin dikkat çeken açıklamalara yer verdi. 

Sırrı Süreyya Önder zor günler geçirdiği dile getirerek, HDP kongresinde mikrop kaptığını ve 3,5 aydır evde tecritte olduğunu ifade etti. 

“Genel durumum bir parça sıkıntılı” 

Katıldığı bir programda konuşan HDP'li Önder şu açıklamalarda bulundu: 

"Cezaevinde başlayan bir sağlık sorunum vardı. Karaciğer, safra, bir parça böbrekler... Sanıyorum artık bedenimiz ufak ufak isyan ediyor bunca senedir maruz kaldığı şeylere. Cezaevinden çıkınca bir ameliyat geçirdim. 

Ameliyat uzun ve zor geçti. Ondan sonraki süreç daha da sıkıntılı geçti. HDP kongresinde mikrop kaptık. Ondan sonra 1 aya yakın yattım. Genel durumum bir parça sıkıntılı. Üzerine bir domuz gribi oldum. Bilmiyorum korona mıydı neydi. 

3-5 gündür kendime gelebildim. Koronadan çok önce evde tecritteydim. 3,5 aydır ne dışarı çıkabiliyorum, öyle bir vaziyetteyim. Ama iyiyim şimdi.”