image

PeyamaKurd - Yaklaşan seçimlere dikkat çeken Irak Parlamentosu Başkan Yardımcısı Beşir Haddad, Sadr Hareketi lideri Mukteda es-Sadr’ın Irak seçimlerine katılma kararının, seçimlerin gerçekleşme ihtimalini güçlendirdiğini ifade etti.

Sadr Hareketi lideri Mukteda es-Sadr’ın seçimlere katılma kararının, seçimlerin zamanında gerçekleşmesi ihtimalini güçlendirdiğini kaydeden Irak Parlamentosu Başkan Yardımcısı Beşir Haddad, önemli olanın seçimlerden sonra ne tür değişimlerin gerçekleşeceği olduğunu vurguladı.

Beşir Haddad K24'e yaptığı değerlendirmede, “Seçimlerden sonra gerçekleşecek değişiklikler sokakların isteğine uygun olacak mı? Değişiklikler sorunların çözümü ve hizmet etmeye vesile olacak mı” sorusunu dile getirdi.

Haddad açıklamasında, halkın seçimlere katılım seviyesinin hangi düzeyde olacağının bilinmediğini, tüm kesimlerin seçimlerin sorunucuna razı olup olmayacağının da bilinmediğini dile getirerek, seçimlerin ardından mutlaka bazı kesimlerin seçim sonuçlarına itiraz edeceğini vurguladı.

Öte yandan Haddad açıklamasında, eçimlerden sonra her halükarda değişikliklerin olacağını kaydederek, değişikliklerin Irak’ı içerisinde bulunduğu durumdan çıkarması ve yeni hükümetin kurulması gerektiğini kaydetti.