image

PeyamaKurd - Fransa’da Correze’den aday olan Ulusal Birlik Partisi’nden Danielle Delavaud, 2017 yılında Twitter üzerinde paylaştığı mesajı yüzünden adaylığı partisi tarafından iptal edildi.

2017 yılında sosyal medya hesabı üzerinden “Camileri inşa etmeyi bırakalım, onları havaya uçurmaya varım ve  tüm camileri patlatalım” şeklinde şiddet içerikli mesajlar yayımlayan aşırı sağcı aday, Fransa’da yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçimlerine giremeyecek.

Adaylığının iptal edilmesi üzerine bir açıklama yapan Danielle Delvaud, bu paylaşımların 4 yıl önce yapıldığını ve o günden bu yana değiştiğini söyledi. Paylaşımlarından dolayı üzgün olduğunu belirten Delavaud’un partiden de ihraç edileceği öğrenildi.

Partisi tarafından adaylığı iptal edilen Delauvaud’un Twitter üzerinde yaptığı paylaşımlarda sık sık şiddet içeren ifadeler kullandığı ortaya çıktı.

Aynı kişi yine 2017 yılında yaptığı bir paylaşımda polislere yönelik “Plastik mermi kullanmaktan çekinmeyin, Fransızların desteği sizinle” şeklinde ifadeler kullanmıştı.