image

PeyamaKurd - Koronavirüs (Kovid-19) salgınının hala ekonomik faaliyete gölge düşürdüğünü belirten, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, Delta varyantının ekonomi üzerindeki etkisinin belirsizliğini koruduğunu dile getirdi.

Katıldığı bir programda konuşan FED Başkanı Powell, Kovid-19 salgınıyla başa çıkmak zorunda kalan öğrencilerin "olağanüstü bir nesil" olacağına inandığını vurgulayarak, dünyayı daha farklı göreceklerini, hayatta neyin gerçekten önemli olduğunu düşünmeye çoğu insandan daha önce zorlandıklarını belirtti.

Powell açıklamasında, insanların Kovid-19 salgınına rağmen hayatlarını yaşamak için uyum sağlamayı öğrendiğine değinerek, "Delta varyantının ekonomi üzerinde önemli etkilerinin olup olmayacağının henüz net olmadığını söyleyebilirim" ifadesini kullandı.

Ayrıca açıklamasının devamında, Fed'in Kovid-19 salgının etkilerine müdahalesini de anlatarak acil durum araçlarını etkili bir şekilde kullandıklarını, acil durum ortadan kalktığı için bu araçları tamamen kaldırma sürecinde olduklarını dile getiren Powell, Kovid-19 salgınında henüz zafer ilan edilemeyeceğini belirterek, "Kovid-19 salgını hala ekonomik faaliyete gölge düşürüyor" dedi.