image

PeyamaKurd- Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Seçimleri bir atlatalım. Adaylık şartları arasına 'tutuklu olan aday olamaz' maddesi koyduracağız. Tutuklu olan da aday olamaz. Burası yol geçen hanı mı?” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Yalova mitinginde kalabalığa konuştu. Erdoğan konuşmasında:

“Yalova Üniversitesi'ni biz kurduk. Bay Muharrem diyor ki ben fizik öğretmeniyim. Olabir. Sen bir tane fizik öğretmenisin. Ama biz bu üniversiteden nice öğretmenler yetiştirdik. 

Bu kişinin Yalova 'ya kazandırdığı herhangi bir hizmeti gördünüz mü? Bu kişi tuğla üstüne tuğla koydu mu? Ben yaptım. Bu kişinin yaptığı başka şeyler var. Mesela Edirne'de Cezaevi'ni ziyaret ediyor. Kimi ziyaret ediyor? PKK terör örgütünün arkasında olduğu partinin adayını. Hakkari'de Bay Kemal bir tane Türk bayrağı olmadan miting yaptı. Bay Muharrem de Diyarbakır'da malum partinin desteğiyle miting yaptı. Bunlar teröristlerle beraber, katillerle beraber.

Geçen gün Diyarbakır'a gitti. Kendisini karşılayanların tamamına yakını Edirne Cezaevi'ndekinin taraftarı.  Seçimleri bir atlatalım. Adaylık şartları arasına 'tutuklu olan aday olamaz' maddesi koyduracağız. Tutuklu olan da aday olamaz. Burası yol geçen hanı mı?