image

PeyamaKurd -  Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Tank Palet Fabrikası’nda yaptığı konuşmada gündemle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan konuşmasında Türkiye’nin Libya, Azerbaycan, Suriye ve Doğu Akdeniz'de var olduğunu ve var olmaya devam edeceğini söyledi.

Erdoğan, “Hakkımız neyse bu hakkımızı söke söke alırız ve alacağız. Doğu Akdeniz'de Kıbrıs'taki özellikle bütün o denizlerde petrol arama işlemlerimizi yürüteceğiz” ifadesini kullandı.

Konuşmasında 2023’te yapılacak olan seçimlere de dikkat çeken Erdoğan, seçimlerin belirlenen tarihlerde yapılacağını yineledi.

Erdoğan ayrıca, muhalefetin tank palet fabrikasının bir kısım hisselerinin Katarlı bir firmaya devredilmesi eleştirilerine şu şekilde karşılık verdi:

“Fabrikamızın mülkiyeti Hazinemizin, tahsisi Milli Savunma Bakanlığı'na aittir. Tapusu devlettedir, öyle de kalacaktır. Fabrikamızın işletmesini yürüten Türk firmasıdır. Hiçbir çalışanımız hak kaybına uğramamıştır. Üretim TSK'mızın ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda askerlerimizin kontrolünde devam etmektedir. Yabancı ortak sadece finansal ortaktır. Yüzde 49'uyla. Yüzde 51 Türk ortaklara aittir.”