image

PeyamaKurd – Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mardin'de partisinin yerel seçim mitinginde konuştu. Erdoğan, HDP'ye oy veren Kürtlere 'terörist' demediğini belirterek, "Avukatlarımı da görevlendirdim. Benim işim yöneticilerle halkımla değil" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in bir mitinginde kendisini "HDP'ye oy verenleri terörist ilan etmekle suçladığını" dile getiren Erdoğan, "Sen ne terbiyeden muafsın ya?" sözleriyle tepki verdi.

Erdoğan, “Ben güya HDP'ye oy veren Kürtleri terörist ilan ediyormuşum. Meral Hanım da dün Denizli'de utanmadan, sıkılmadan benim kardeşlerime terörist dediğimi iddia ediyor. Utan utan, sen ne terbiyeden muafsın ya? Avukatlarımı da görevlendirdim. Benim işim yöneticilerle, halkımla değil” dedi.

Erdoğan şöyle devam etti: “Bu teröristlerin desteklediği HDP ile olmuyor. Bunlar buralarda belediye başkanlığı yapmadı mı? Kayyuma devrettikten sonra şu Mardin’in çehresi nasıl değişti biliyorsunuz değil mi? Millet bahçesini de yaptık mı? Terör örgütünün desteklemiş olduğu HDP’li belediyeler çukur kazdılar. İş makineleriyle kanal açtılar. Niçin, benim vatandaşıma hayatı zehrettiler.

Bu örgüt Kürt kardeşlerime zarar verdi. Nice evlere ateş düşürdü. Silahını, camide namaz kıldıran imamlara, öğretmenlere, sağlık görevlilerine, yol yapan işçilere, ekmeğinin peşindeki işçilere çevirerek savunmasız insanları hedef aldı. Bu örgütün Kürt kardeşlerimizin hakkını, hukukunu savunmak gibi bir derdi olmadı.”