image

PeyamaKurd - Katar ziyareti dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yurt dışındaki Hamas liderlerine yönelik suikast planları olduğu iddia edilen İsrail'i uyardı.

Erdoğan, İsrail'in Türkiye dâhil yurt dışındaki Hamas liderlerine dair suikast planladığına ilişkin iddialarla ilgili olarak "Bunun bedelini çok ama çok ağır öderler" sözlerini dile getirdi. 

İsrail'in Türkiye dâhil, yurt dışındaki Hamas liderlerine suikast düzenlemeyi planladığına dair haberlerle ilgili değerlendirmede bulunan Erdoğan, "Her şeyden önce bu haberi yapanlar demek ki Türkiye'yi tanımıyorlar. Türkleri tanımıyorlar. Bizi tanımıyorlar. Böyle bir yanlışa tevessül etmeleri halinde şunu bilmeleri gerekir ki bunun bedelini, bunun faturasını çok ama çok ağır öderler" dedi.

Ayrıca, "Türkiye'ye, Türklere karşı böyle bir adımı atmaya eğer cüret ederlerse bunun bedelini, bir daha bellerini doğrultamayacak surette, ödemeye mahkum olurlar. Böyle bir işe kalkışanlar bunun sonuçlarının son derece ciddi olabileceğini unutmamalıdır. Türkiye'nin hem istihbarat hem güvenlik alanında aldığı mesafeyi dünyada bilmeyen yoktur. Ayrıca biz dün kurulmuş bir devlet değiliz. Bunu da kimsenin aklından çıkartmaması gerekir" uyarısında bulundu.