image

PeyamaKurd - Koronavirüs testi negatif çıkan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazı çıkışında açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, “İki doz Sinovac 3 doz da BionTech aşısı oldum. O sebeple rahat geçirdim. 4-5 günde negatife döndük. Cuma ile birlikte halkımla bütünleşeyim istedim. Pazartesi günü BAE’ye bir seyahatim olacak. Bu süreç içerisinde bitkinlik olmadı. Evimde çalışmalarımı sürdürdüm. Aşının çok faydası oldu, süreci çok rahat atlattım. Henüz eşim atlatamadı, tedbirler devam ediyor" dedi.

"Elektrik faturaları"

"Muhalefetin anlattığı yaygarasını kopardığı gibi bir durum söz konusu değil. Batı'da şu an elektrik fiyatları nerelerde doğalgaz fiyatları nerelerde? Biz vatandaşımızı rahatlatabilmek için elimizden gelen her türlü gayreti yaptık yapmaya devam edeceğiz. Vatandaşı enflasyona ezdirmedik ezdirmeyeceğiz"

"Dünyadan kopuk liderlik olmaz"

"Sürekli Ankara'dan gelen notlar var, o notları inceliyorum. Şu anda Rusya-Ukrayna krizi var. Bununla ilgili attığımız adımlar var. Görüşmeleri de yürütmüş olduk, Libya'da malum gelişmeler var. Orayı takip ediyoruz. Azerbaycan'la ilgili gelişmeler olumlu istikamette, onlar bizi mutlu ediyor. Dünyadan kopuk bir siyaset ve liderlik olmaz. Dünyayı da yakından takip ediyoruz"