image

PeyamaKurd- Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Antep'te açıklamalarda bulundu. 28 Mayıs'ta yapılacak olan 2.tur Cumhurbaşkanlığı Seçimlerine ilişkin konuşan Erdoğan, "Sizlerden tek bir fire vermeden sandığa gitmenizi bekliyorum. Bizim asıl rakibimiz CHP genel başkanı değil rehavettir. Ben bu muhteşem katılımda zafer sarhoşluğu görmüyorum, azim görüyorum. Allah göstermesin ülkenin kaderini CHP Genel Başkanına teslim etme vebaline hiçbirinizin girmeyeceğine inanıyorum” dedi.

Erdoğan şunları dile getirdi:

“Evi ve işyeri depremde hasar gören vatandaşlarımın tamamını yeni yuvalarına kazandırana kadar durmadan çalışacağız. Deprem anından itibaren yürütülen tüm fitne hareketlerine rağmen depremzede kardeşlerimizin bize verdiği destek büyük bir moral desteği olmuştur. 50 bin insanımızı kaybettik. Allah rahmet eylesin. Bil hassa afetin ilk günün de hava şartları nedeniyle yaşasan aksiliklere rağmen ulaşılmıştır. 

“Zafer sarhoşluğu görmüyorum, azim görüyorum"

Şehir hastanemiz tamamlanıyor, inşallah haftaya açılışı yapılacak. 14 Mayıs'ta Cumhur İttifakına verdiğiniz destek için sizlere şükranlarımı sunuyorum. Cumhurbaşkanlığında da bu sefer herhalde yüzde 60 değil de mi, yüzde 70'e hazır mıyız? Türkiye genelinde 27 milyonu aşkın oyla sistem gereği ikinci tura kaldı. Sizlerden tek bir fire vermeden sandığa gitmenizi bekliyorum.

Bizim asıl rakibimiz CHP genel başkanı değil rehavettir. Ben bu muhteşem katılımda zafer sarhoşluğu görmüyorum, azim görüyorum. Allah göstermesin ülkenin kaderini CHP Genel Başkanına teslim etme vebaline hiçbirinizin girmeyeceğine inanıyorum.

“Biz talimatı Allah’tan Bay Kemal Kandil’den alıyor”

Bay Bay Kemal talimatı nereden alıyor, Kandilden alıyor. Biz nereden alıyoruz Allah'tan alıyoruz.

Bu sefer sandıklara o kadar güçlü sahip çıkalım ki, kendisine 2 milyon 539 bin fark etmemize rağmen üzerinde sakil duran laflarla insanları kandırmaya çalışıyor. Aklınca CHP Genel Başkanlığını korumaya çalışıyor. Seçim gecesi bizdeki sonuçların aynısı önlerinde olmasına rağmen milleti öndeyiz diye milleti kandırmalarını unutmadık. Bu zat SSK'yı batırmakla affı mümkün olmayan ilk hatayı yapmıştır."