image

PeyamaKurd - İstanbul Küçükçekmece Kanarya sahilindeki iftarda vatandaşlarla bir araya gelen Ekrem İmamoğlu, daha sonra Sefaköy'e geçerek Diyarbakır Kulp Derneği üyeleriyle buluştu.

Ahlaklı siyaset için yola çıktım”

Farklı sebeplerle bir araya gelen İstanbulluların mutlu olmak istediklerini belirten İmamoğlu, geçtiğimiz gün bir esnafla yaşadığı tartışmaya yönelik "Genç kardeşimin içine nifak sokulmuş" ifadelerini kullandı. 

İmamoğlu, iftar sofralarında siyasetten çok insani meseleleri konuşmayı tercih ettiğini kaydederek, 

"Ben ahlaklı bir siyaset yapmak için yola çıktım. Bu ahlaklı siyasette her kişinin hukukunu, eşitliğini, adil bir ortamda, hakkını alabileceği bir yöneticilik yapmak istiyorum. Bu şehirde yaşayan herkes, hangi partiye oy vermiş, kökeni, inancı neymiş bakmaksızın, insan olduğu için ona hizmet eden bir belediye başkanlığı yapacağım. 

Bu ülkenin ve şehrin barışa ve huzura ihtiyacı var. Her kişinin hukukunu, eşitliğini, adil bir ortamda hakkını alabileceği bir yöneticilik yapmak istiyorum. 

Tüm konuşmalarımda her siyasi partinin oyunu isteyerek, kendimi, aralık ayından beri İstanbul İttifakı'nın adayı olarak tanımladım. Bu şekilde kimseyi dışarıda bırakmayacağımın teminatını vermiş oluyorum” diye konuştu. 

Kürt vatandaşım da o kadar teminattır” 

Kürt sorununa da değinen İmamoğlu, “Ülkemizde, sorunları kimlikler üzerinden tanımlamayı doğru bulmayan bir insanım. Örneğin bugün, Kürt vatandaşlarımın, Kürt hemşehrilerimin arasındayım. Bir sorun varsa, o sorunun adı Kürt sorunu olmamalı, bir sorun varsa adı insanlık sorunu olmalı. Yaşadığımız sorunlar vardır ve onu hep beraber çözmeliyiz. 

İstanbul'da yaşayan insanlar olarak bu şehrin insanlarını aynı değerde görerek onlara hizmet edeceğiz. Bu ülkenin, bu şehrin varlığında ve birliğinde bir Türk ne kadar teminatsa, Kürt vatandaşım da o kadar teminattır” sözlerini dile getirdi.