image

PeyamaKurd- Türk ordusu tarafından desteklenen cihatçı terör çetelerinin arasında Efrin’de gerçekleşen iç çatışmalarda 6 terörist öldürüldü.

2018 yılından bu yana Türk ordusu destekli radikal dinci terörist çeteci gruplar tarafından işgal altında tutulan Efrin’de, yağmalama ve alan kontrolü tartışmaları nedeniyle başlayan anlaşmazlıklar çatışmaya dönüştü. Çatı terör organizasyonu Özgür Suriye Ordusuna (ÖSO) bağlı Feylak El-Şam ve Mecd tugayları adlı terör grupları arasında çıkan çatışmada 6 terörist öldürüldü.

Efrin'in kuzeyindeki Maydanki bölgesinde gerçekleştiği bildirilen çatışmaların sebebi olarak ise Türk işgali öncesinde bölgeyi terk eden sivillere ait olan ev ve toprakların yağma paylaşımından kaynaklandığı bildiriliyor.

2018 yılından bu yana çeteci terör gruplarının çatı örgütü olan Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) adlı terör organizasyonunun işgali altında bulunan Efrin’de, ağır insan hakları ihlalleri yaşanmakta. Adam kaçırma, fidye, kız kaçırma, cinayet, hırsızlık, yağma ve gasp gibi çok sayıda yüz kızartıcı ve adi suça adı karışan Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) adlı terör organizasyonunun işgali; birçok uluslararası kurum gibi Birleşmiş Milletlerin hazırladığı raporlarda da kendisine yer bulmuştu.