image

PeyamaKurd - DSÖ'den yapılan açıklamaya göre tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip Koronavirüsün (Kovid-19) farklı mutasyonları ile tekrar enfekte olmanın mümkün olduğu ifade edildi.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Güney Afrika Cumhuriyeti'nden daha önce Kovid-19’u geçiren kişilerin testlerinin pozitif çıktığı yönünde giderek çoğalan bildirilere dikkat çekerek, SARS-CoV-2’nin farklı mutasyonlarının hastalığı geçiren kişilerde yeni bir enfeksiyona neden olabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Diğer taraftan İngiltere, yeni vaka sayısının 4 milyonu geçen dünyanın beşinci ülkesi oldu. Yetkililerin vatandaşlara aşı olma çağrısında bulunduğu İngiltere’de önümüzdeki günlerde bakanlar, sağlık çalışanları ve gönüllüler, aşılamanın önemini kendilerini örnek alarak gösterecekleri bir kampanyaya katılacak.

Ayrıca Rus medyasından Rossiya 24 televizyonunun aktardığına göre Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, koronavirüsün yeni mutasyonlarının tespit edilmesi nedeniyle pandeminin ‘kritik’ bir aşamada olduğunu belirtti.

Macron, ilaç şirketlerini gelişmekte olan ülkelere bağımsız olarak aşı üretebilmeleri için teknoloji aktarmaya çağırdı.