image

PeyamaKurd - Trump’ı etiketleyerek açıklamada bulunan Demokratik Suriye Güçleri (DSG) Genel Komutanı Mazlum Abdi (Mazlum Kobane), ABD Başkanı Donald Trump’ın bölgeyi etnik temizlikten koruduğunu dile getirdi. 

Açıklamada bulunan General Mazlum Kobane, “Devlet Başkanı Donald Trump’ın çabaları IŞİD'e karşı mücadeleyi olumlu yönde etkiliyor ve bölgeyi etnik temizlikten koruyor. 

Uluslararası Koalisyonun dünkü toplantısında da belirttiği, terör örgütü IŞİD'in tamamen mağlup edilmesi ve istikrarın ve yeniden yapılanmanın sağlanması için elde edilen başarıların korunması gerektiğine dair görüşe katılıyoruz” ifadesini kullandı. 

Terör örgütü IŞİD’le Mücadele Koalisyon Güçleri bugün yaptığı açıklamada, Irak ve Suriye IŞİD’le mücadele kapsamında Peşmerge ve DSG güçlerine yardımı sürdürecekleri kaydedildi. 

Donald Trump ile Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 13 Kasım’da Washington’da bir araya geldiler. Görüşmede Trump, Erdoğan’a IŞİD’le mücadele ve petrol yataklarının korunması amacıyla DSG’ye desteklerini sürdüreceklerini belirtti.