image

PeyamaKurd - Halkların Demokratik Partisi (HDP), “Herkes İçin Adalet” sloganıyla başlattığı kampanya kapsamında muhalefet partileriyle görüşmeye devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve Saadet Partisi’ni (SP) ziyaret eden HDP’nin bu kapsamdaki üçüncü durağı Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Merkezi oldu.

Görüşmenin ardından açıklama yapan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, “Tıpkı Saadet Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi ile yaptığımız gibi Türkiye’nin genel ve temel meselelerini, krizlerini konuştuk. Muhalefet arası bir güç birliğine, demokrasi ittifakına ihtiyaç olduğunu dile getirdik. Seçimlere kadar bir geçiş dönemi olarak ifade ettiğimiz yol temizliği yapma ihtiyacını da masaya yatırdık” dedi.

Görüşmeler sürecek” 

“Yine seçim güvenliği, seçim meselesi bir ittifak olarak gündemimizde değildi” diyen Buldan , “Ancak bir seçim güvenliğine de ihtiyaç olduğu konusunu konuştuk. Bundan sonra görüşmeler devam edecek. Kuracağımız heyetler kendi aralarında görüşmelerini yapacaklar. İstişare, diyalog devam edecek” diye konuştu.