image

PeyamaKurd - DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, eski TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın ziyareti hakkında açıklama yaptı.

Yeneroğlu, “Hukuksuzluğun Sıradanlaşması ve Terör Örgütü Üyeliği” raporunu tüm eski meclis başkanlarına gönderdiğini belirterek, Arınç’ında raporu okuduktan sonra teşekkür ziyaretinde bulunduğunu belirtti.

DEVA Partili vekil Yeneroğlu, Arınç’ın ülkenin gidişatından endişeli olduğunu belirterek, hukuksuzlukların artık sıradanlaştığı noktasında da kendisi ile aynı düşündüğünü ifade etti.

Görüşmenin perde arkasıyla ilgili konuşan Yeneroğlu şu ifadeleri kullandı:

"Makamıma gelerek teşekkür etmek ve istişare etmek istediğini söyledi. Tabii ki raporum ağırlıklı ceza hukuku bağlamında hazırlandı. Bu KHK'lı olgusu terör örgütü yargılanmaları ile örtüşüyor. Resmi istatistikler de böyle. KHK'lıların sorununun çözümü, terör örgütü yargılamalarındaki hukuksuzluğu tespit etmekte yatıyor.

Ülkenin genel gidişatını konuştuk. Güçlendirilmiş Parlamenter sistem konusunda yaptığımız çalışmalar hakkında bilgi verdim. Somut olarak yorumda bulunmadı ancak ülkenin gidişatından endişeli olduğunu, hukuksuzlukların artık sıradanlaştığı noktasında benimle aynı düşündüğü kanaatini edindim. Bülent Bey de yeni tanıdığım bir kişi değil. Ara sıra da telefonlaşırız."