image

PeyamaKurd- Dünya kamuoyunun karşı çıktığı Türkiye’nin Rojava operasyonuna tek destek Ortadoğu’daki cihatçı, çeteci terör organizasyonlarından geldi.

Türkiye destekli şovenist-milliyetçi Arap ve Türkmenlerden oluşan Suriye Ulusal Ordunun sözcüsü Youssef Hammoud, Türkiye'yi müttefik olarak gördüklerini ve bu nedenle Rojava’ya düzenlenmesi planlanan savaşta yer almaya hazır olduklarını söyledi.

"Devrim"i Korumak İçin Kürtlere Saldırma Gerekliliği

Suriye'nin birliğini korumak ve “Devrim”i ayakta tutabilmek için Rojava’ya operasyonun kaçınılmaz olduğunu belirten Hammoud, savaşa hazır olduklarını ve Türkiye saflarında savaşacaklarını belirtti.

ÖSO da Katılmak İçin Hazır

Türkiye’nin Rojava’ya yönelik operasyonuna destek veren TSK'nin Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı gibi harekatlarında yer alan terör organizasyonu ÖSO bileşenlerinden Hamza Tümeni ile Süleyman Şah grupları Rojava’ya yapılacak olası operasyon kapsamında kendilerinin de olacağını söyledi.

Terör örgütü ÖSO’ya bağlı olan Hamza Tugayı Komutanı Seyf Ebu Bekir, "Makineli silah kullanımı, yakın dövüş ve sokak çatışmaları eğitimi, harita uygulamalı saldırı öncesi hazırlık, sızma girişimi ve el bombası kullanımına yönelik eğitimler verildi. Fırat'ın doğusunu YPG'den temizlemek için eğitimlerimizi tamamladık. Operasyon için hazırız. Orayı da temizleyerek barış ortamında bir bölge oluşturulacak" diye konuştu.