image

PeyamaKurd- Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "CHP listelerindeki HDP'li adayların tamamını PKK yerleştirmiş. Bu nedenle memleketimize sahip çıkacağız. Yaşadığımız şehirlere sahip çıkalım ki huzurlu, mutlu, sorunsuz yaşayalım" ifadelerini kullandı.

Çavuşoğlu İzmir'de taksi durak başkanları ve taksi şoförleriyle bir araya geldi. Çavuşoğlu burada yaptığı konuşmada, “Cumhur İttifakı'nı kururken sadece hükümet sistemini değiştirmek için değil tüm Türkiye'yi kalkındırmak için kurduk. Yerel seçimde de gücümüzü o nedenle birleştirdik. İzmir'de de böyle. İttifakın bir başka amacı da ülkeyi hedeflerine ulaştırmak.

Devletimizin, milletimizin bekası için kurulmuştur. Bugün karşı karşıya kaldığımız tehditlerin, zorlukların farkındasınız. O yüzden biz milletimizin, devletimizin bekası için Türkiye'yi gelecek hedeflerine ulaştırmak, karşılaştığımız zorlukları kolayca açmak için gücümüzü birleştirdik” dedi.

Çavuşoğlu CHP ve HDP’ye yüklenerek şöyle devam etti: "Ben size terörist demiyorum. Ben şunu söylüyorum, ne kadar terörist varsa, terör örgütü, sadece PKK değil, PYD'si, YPG'si, FETÖ, DHKP-C, TİKKO, ne kadar bölücü hain varsa bu ittifakın içinde. Siz olmadığını söyleyin. Ben söylemiyorum ki! Kandil'deki PKK söylüyor, 'bu ittifakın içindeyim, bu ittifakı destekliyorum' diyor. Biz MHP ile ilçelerde beraber karma listeler yaptık. Karşı listelerde HDP'liler var.

Bunların tamamını PKK yerleştirmiş. O parti, PKK'dan izin almadan bir kelime söylemez, bir kişi aday gösteremez. CHP listelerindeki HDP'li adayların tamamını PKK yerleştirmiş. Bu nedenle memleketimize sahip çıkacağız. Yaşadığımız şehirlere sahip çıkalım ki huzurlu, mutlu, sorunsuz yaşayalım."