image

PeyamaKurd - Washington’daki Kürt Enstitüsü yoluyla Kürdistan Bölgesi ile ABD arasındaki ilişkileri güçlendirmek için çalışacaklarına dikkat çeken Eski DAİŞ karşıtı Uluslararası Koalisyon Sözcüsü Albay Myles Caggins, Kürtler toplantı yapmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

K24'e konuşan Eski DAİŞ karşıtı Uluslararası Koalisyon Sözcüsü Albay Myles Caggins, Washington’daki Kürt Enstitüsü’nün çalışmaları kapsamında, “Kürdistan’ın dört parçasından Kürtlerin bir amaç için bir araya gelmeleri her zaman mutluluk vericidir” açıklamasında bulundu.

Myles Caggins açıklamasında, “Geçtiğimiz günlerde Washington’daydım ve bazı toplantılara katıldım. ABD’deki bazı örgütlerin temsilcileri ve Kürt dostlarıyla bir araya geldik. Toplantılar Kürt Enstitüsü tarafından organize edildi” sözlerine yer verdi.

Ayrıca ABD'li yetkili Caggins şu ifadeleri kullandı.

“Kürdistan’ın farklı parça ve bölgelerinden Kürt şahsiyetleri görmek ve toplantı yapmak çok mutluluk vericiydi. Kürtlerle ilgili önemli ve gerekli bazı konuları konuştuk. Kültür, ABD ile ilişkiler ve Orta Doğu’nun coğrafik dinamiği bu konulardan bazılarıydı.”