image

PeyamaKurd - Eski TBMM Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç, katıldığı televizyon programında dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Arınç, sunucunun kendisine Sizin Tayyip Bey ile olan çalışmalarınızı, diyaloglarınızı konuşacağız ve şimdiki Türkiye’yi de konuşacağız” sözleri üzerine araya girerek, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la olan çalışmalarını konuşmak istemediğini bir fıkra ile anlattı.

Konuşmasının devamında Arınç, Bülent Ecevit için “Bütün gönlümle rahmet diliyorum. Önünü, arkasını bildiğim bir insandır. Dine saygılı laiklik taraftarıydı. CHP'den bu yüzden ayrılmıştı” ifadelerini kullandı. Arınç, “CHP, Kemalist, laikçi bir çizgideydi; özellikle Baykal çizgisi. Bugün ondan çıktılar. Çıktıkları için de oyları daha artıyor ve artacak. Öyle görüyorum ben” görüşlerini paylaştı.

“Türkiye'de artık inançlı kesimde de bir sekülerleşme başladı” diyen Arınç kendisine haksızlık yapıldığını iddia ederek “kul hakkı” üzerinden şu ifadeleri kullandı:

“Kul hakkını hiç tanımayan, bilmeyen insanlar türedi. Kul hakkı demek, sizin cebinizden 5 lirayı habersizce almam değil. Siyasi bir tercih olarak ben sizi daire başkanlığından alabilirim.

Burada bir kul hakkından bahsedemeyiz. Ama sizi buradan alırken bir iftiraya maruz kalmışsanız, ‘bu adam şucudur' diye sizden olmayan bir şeyle, gıybetin bile haram olduğu bir inançta sizi bir iftiraya maruz bırakacak şekilde, trollere parçalatarak, onun bunun dedikodusunu meze yaparak, onu bunu yükseltmek için onların iftiralarına alet olarak bir hakkı gasp etmişseniz bu çok yanlış olur.”